Baskan

Davut Şahin

05/01/1974 Yılında Tomarza’da dünyaya geldi.
İlk,Orta ve Liseyi Tomarza’da okudu. Vatani görevini erbaş olarak Kırıklareli’nde tamamladı.
İlçemizde esnaf olarak iş hayatına atıldı. 2002 yılından itibaren aktif olarak siyasetin içinde yer alarak, 2013 yılında Ak Parti ilçe başkanlığı gibi görevler üstlendi.

Başkandan Mesaj

Güleryüzlü, Hızlı ve Kaliteli Hizmet Üretmek İçin Çalışıyoruz

Beş yıllık görev süremizin ilk birinci yılını güleryüzlü, hızlı ve kaliteli bir hizmet ile hedefinde insan olan katılımcı, şeffaf ve hesap verebilirlik çerçevesinde sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında vatandaşlarımızın talep ve istekleri doğrultusunda tamamladık.

Yerel yöneticiler olarak ne kadar proje üretilirse üretilsin, bu projeler “halka rağmen değil halk odaklı” projeler olmalıdır. Her ne yapılırsa yapılsın hizmet vatandaşın ilgisi ve isteği doğrultusunda olmalıdır.

Belediyelerin görevlerinin sadece yol, kaldırım ve park yapmaktan ibaret olmadığı ve sosyal projelerle vatandaşa hizmet götürmenin belediyenin görevi olduğu bilinci içerisinde,  Eğitim, kültür, sanat ve spor alanlarında birçok hizmete imza attık

Göreve geldiğimiz 31 Mart 2019 Yerel seçimlerinden sonra halkımızın büyük desteği ile başladığımız görevimizde halkımızın isteği önceliğimizdir dedik. Kamu Kurum ve Sivil Toplum Örgütleri ile işbirliği içinde olup, ben değil biz anlayışı ile ekibimizle birlikte birçok projeye başladık ve halkımızın teveccühünü kazandık. İşte bizim için en önemlisi de bu. Yarın ardımızdan kötü anılmaktansa, tebrikle anılmanın çabası ve azmi içersinde olduk.

“Çalmadan, çaldırmadan, aldığımız sorumluluğunun bilincinde olarak, her bölgeye eşit hizmet ve yatırım götürmeye karar verdik. Şehir merkezindeki insanımız hangi hizmetten faydalanıyorsa kenar semtteki kimilerinin adını bile duymadığı mahallemizde oturan vatandaşımızda ilçemize bağlı köyümüzdeki vatandaşımızda aynı hizmeti almaya hakkı vardır dedik. Bu nedenle ekiplerimizle birlikte dört koldan çalışmalar yaptık. Vatandaşımızdan gelen tüm istek ve talepler anında değerlendirmeye alınarak hizmet geciktirilmeden yapıldı.

Son olarak diyebiliriz ki; Geleceğe yönelik hizmetlerimiz ve yatırımlarımız artarak devam edecektir. Çünkü attığımız tüm bu adımlar, günü kurtarmaya yönelik değil geleceğe atılan adımlardır. Tüm bu yatırımlar belediyemizin gururudur. Adımlarımızı geriye değil hep ileriye atmaya devam edeceğiz diyor saygılar sunuyorum.Davut ŞAHİN
Tomarza Belediye Başkanı

Sosyal Medya

Belediyemiz ile ilgili en güncel haberler, etkinlikler, videolar ve fotoğraflar için gelin bize katılın !