Telefon
TOMARZA BELEDİYESİ İLETİŞİM MERKEZİ
+90 352 661 29 29
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » Tomarza'ya Yüksek Okul Müjdesi

Tomarza'ya Yüksek Okul Müjdesi

 Fotoğraf

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Çetin ile Ak Parti Kayseri Milletvekilleri ; Yaşar Karayel, Sadık Yakut ve Ahmet Öksüzkaya Tomarza’ da yüksek okul açılması için incelemelerde bulundu.


 

            İlçe girişinde Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin Işık, İl genel meclis üyeleri Turgut Koç, İhsan Karagöz, Eski Belediye Başkanları İsmet Yılmaz , Yusuf Teke, Esnaf Odası Başkanı Yaşar Polat, Emiruşağı Belediye Başkanı Hüdayi Saraç, Tomarza Devlet Hastanesi  Başhekimi Dr. Cem Turanoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Kara, Köy ve mahalle muhtarları, okul müdürleri ve vatandaşlar tarafından   ilçe girişinde karşılandı.Karşılama anında vatandaşlara seslenen Ak Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel ; Erciyes Üniversitesi Rektörü          Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur ve Milletvekili arkadaşlarımızla birlikte Tomarza’mıza yüksek okul olarak planlanan yeri görmek üzere geldik, millet vekillerimizin ve Tomarza’lıların destekleriyle Tomarza’mıza yüksek okul açılması için gerekli ne varsa onları yerinde görüp gerçekleştirmek için buradayız. Bizleri burada  karşılamanızdan, Tomarza’mıza sahip çıkmanızdan ve  Tomarza’ya bir yüksek okul kazandırma azminizden dolayı hepinize teşekkür ederiz ‘’ dedi.

            Yüksek Okul için planlanan binada incelemelerde bulunulmasının ardından Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur yaptığı açıklamada ;  Erciyes Üniversitesi 30000 ‘in üzerinde öğrencisiyle 1000 öğretim üyesiyle ve kalitesiyle Türkiye’mizin önde gelen üniversitelerimizden. Bizim görevimiz eğitimin kalitesini yükseltmek ve topluma yansıtmaktır. İlçelere Yüksek Okul kurulmasıyla ilgili faaliyetler 5-6 yıldır devam ediyor,Tomarza ve Pınarbaşı gibi ilçelerden bu yönde istekler var bizim de bu konuda ön görümüz olumlu, millet vekillerimizle toplantı yaptık Sayın Valimizde bu konuda istekli.Tomarza’nın alt yapısı yüksek okul için olumlu mu değil mi onu yerinde görmek için geldik.Ben ve Rektör yardımcımızın bu konuda izlenimleri olumlu, genel olarak Tomarza’nın alt yapısı Yüksek Okul açılması için uygun. Tomarza’nın sosyal ve ekonomik yapısı incelenerek hangi bölüm uygun buna bakılacak Bu konuyu üniversitemizin senatosuna aktaracağız , olumsuz bir sonuç çıkacağını sanmıyorum. Burada millet vekillerimiz bu işin resmi kısmını üstlenmiş bulunuyorlar Tomarza’lıların da maddi olarak katkılarını bekliyoruz.Tekrardan  ben Tomarza’lılara misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum, inşallah Tomarza’ya Yüksek Okul kurulacak hayırlı olmasını diliyorum ‘’ dedi.

            Heyet incelemelerde bulunmak üzere Pınarbaşı ilçesine hareket etti.


20:07, 29.07.2010


Tomarza Belediye Başkanlığı

Şehit Tamer Gülveren Bulvarı 38900 Tomarza / KAYSERİ

+90 352 661 29 29

+90 352 661 51 13

tomarza@tomarza.bel.tr