Telefon
TOMARZA BELEDİYESİ İLETİŞİM MERKEZİ
+90 352 661 29 29
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » Kayseri Büyükşehir Belediyesi Muhtarlarımızla Buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Muhtarlarımızla Buluştu

 Fotoğraf

Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin IŞIK, Ak Parti Tomarza İlçe Başkanı Davut Şahin, Tomarza mahalle muhtar ve eşleri Kayseri Büyükşehir Belediyesinin "Kayseri Büyükşehir Belediyesi Muhtarlarla Buluşuyor" etkinliği kapsamında Anadolu Harikalar Diyarı Harikalar Sofrasında düzenlenen yemekte buluştular.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Çelik ve Kayseri Ak Parti Milletvekili adayı Mehmet Özhaseki ilçelere yapılan ve yapılacak yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, halkla içiçe olan, halkın istek ve taleplerini yakından bilen muhtarların belediyelerin uçbeyleri olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediyesi önceki başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Adayı Mehmet Özhaseki'nin yanısıra belediyede görev yapan bürokratlarla birlikte Tomarza ve Sarız'dan gelen muhtarlarla biraraya gelen Başkan Çelik, iki ilçenin toplam yatırım bütçesinin 40 milyon lirayı geçtiğine vurgu yaparak, "Bir yıl önce çıkan 'Bütünşehir Belediyesi' kanunu ile Büyükşehir Belediyesi'nin sınırları tüm ilçelerimizi kapsar hale geldi. Bu yasa çıkmadan önce ihtiyaçları yerinde tespit ettik, ardından projeleri geliştirip ihaleye çıkarak yatırımları hayata geçirmeye başladık. Bizim bu yıl Tomarza'ya yapacağımız yatırım miktarı toplam 17,5 milyon lira. Pazar yeri 840 bin lira, mesire alanı 470 bin lira, KASKİ yatırımları 10.4 milyon lira, Kadın ve Gençlik Merkezi 3 milyon lira, Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı'nın yatırımları 2,9 milyon lira olmak üzere toplam 17,5 milyon liralık yatırım yapıyoruz. Bu yasa çıkmasaydı biz bu yatırımları yapamazdık. Bunları birlikte el ele gerçekleştiriyoruz. Sizler bizim uçbeylerimizsiniz. Halkın içinde olan, istek ve taleplerini dinleyen, mahallenin ihtiyaçlarını yakından bilen kişiler olarak sizin tavsiyeleriniz ve görüşleriniz bizim için önem arzediyor. Şu anda belediyemizde görev yapan tüm ilgili daire başkanı ve üstdüzey yöneticilerle birlikte buradayız. Sizleri dinlemeye geldik. Daha sonra da biz size geleceğiz ve ihtiyaçları yerinde tespit edip gidermenin yolları arayacağız" dedi.

"BÜYÜKŞEHİR ÇOK İYİ ÇALIŞTI"
Başkan Çelik'in konuşmasının ardından kürsüye gelen Büyükşehir Belediyesi önceki başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Adayı Mehmet Özhaseki de Büyükşehir Belediyesi'nin ilçelere yatırım konusunda dersine iyi çalıştığına vurgu yaparak, "Kamuda proje üretmek zordur, özellikle büyük projelerde bütün safhalarını tamamlayıp temelini atmak bir hayli zaman alır. Oysa Büyükşehir Belediyesi, ilçelere yatırım konusunda çok iyi bir performans ortaya koydu. Çok hızlı bir şekilde projeleri geliştirdi, yatırımların temelini atıp yapımına başladı. Büyükşehir Belediyesi'nin bu yılki 500 milyon liralık yatırım bütçesinden ilçelere ayrılan pay 250 milyon lira. Şehirde yaşayan 1 milyon 100 bin nüfusa da 250 milyon lira, ilçelerde yaşayan 200 bin nüfusa da 250 milyon lira. Olsun, çünkü ilçelerin buna ihtiyacı var, aradaki farkın kapanması için, acil ihtiyaçların karşılanması için bunun yapılması lazım" diye konuştu.

21 yıllık belediye başkanlığı döneminde söz verip de yapamadığı hiçbirşeyin olmadığına dikkat çeken AK Parti Kayseri Milletvekili Adayı Mehmet Özhaseki, başı dik, alnı açık şekilde belediyeden ayrıldığını söyleyerek, "Siyasiler gelir, konuşur gider' anlayışı yok artık. Siyeset bizim için insanlara hizmet etme yoludur. Dürüstçe yapılırsa, herkes istifade eder. 21 yıl boyunca gece gündüz demeden çalıştım. Bu süre zarfında söz verip de yapamadığım hiçbir iş olmadı. Bunun sonucunda da başım dik, alnım açık olarak belediyeden ayrıldım. Şimdi benim için yeni bir dönem başlıyor. Allah, burada da yine iyi işler yapmayı nasip etsin" dedi.

"HER ZAMAN YANINIZDAYIZ"
Muhtarlar da Başkan Özhaseki'yi ve yaptıklarını çok iyi bildiklerini kaydederek, her zaman yanında olacaklarını ifade ettiler. Muhtarlar ayrıca istek ve talep formunu doldurarak mahallelerinin ihtiyaçlarını Büyükşehir Belediyesi yetkililerine ulaştırdı.


10:30, 22.04.2015


Tomarza Belediye Başkanlığı

Şehit Tamer Gülveren Bulvarı 38900 Tomarza / KAYSERİ

+90 352 661 29 29

+90 352 661 51 13

tomarza@tomarza.bel.tr