Telefon
TOMARZA BELEDİYESİ İLETİŞİM MERKEZİ
+90 352 661 29 29
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » Yoğun Kar Mesaisi

Yoğun Kar Mesaisi

 Fotoğraf

İlçemizde yaklaşık bir haftadır devam eden kar yağışı, ilçemizin bütün bölgelerinde etkili oldu. Aralıksız devam eden kar yağışı sebebi ile merkez çarşı içi trafik akışının sağlanması için Belediyemiz ekipleri iş başındaydı.

İlçeyi etkisi altına alan yoğun kar yağışından vatandaşların etkilenmemesi için akşam saatlerinde 4 adet Kepçe, 1 Grayder, Büyükşehir Belediyesi 'nden getirilen 4 adet Kar Kürüme aracı ile yol temizleme çalışmalarına başlayan Belediyemiz, gece boyunca da çalışarak yürüterek yoğun mesai yaptı.

Yol temizleme çalışmalarını aralıksız sürdüren ekipleri Belediye Başkanı Fahrettin IŞIK yalnız bırakmadı. Çalışmaların bir çoğunu yerinde inceledi ve ekiplerden sık sık bilgi aldı.

Hizmet almanın vatandaşın en doğal hakkı olduğunu her seferinde vurgulayan Başkanımız Fahrettin IŞIK; “ Hafta boyunca ilçemizde kar yağışı etkili olmuştur. Trafik akışının da yoğun olduğu bölgemizde vatandaşlarımıza hizmet akışının aksamadan devam etmesi için ekiplerimiz gece boyunca hiç uyumadan, aralıksız çalışmalarını sürdürdü. İlçemiz sınırlarındaki tüm mahallelerimizde yol açma ve tuzlama çalışmaları yapıldı. Yoğun mesai yaparak özveriyle çalışan belediye ekibimize teşekkür ediyoruz. İlçemiz sınırlarında açılmayan yol kalmaması için ekiplerimiz yine gece gündüz çalışmalarını sürdüreceklerdir. Olası olumsuzlukların yaşanmaması için vatandaşlarımızdan toplu taşıma araçlarını kullanmalarını ve zorunlu olmadığı sürece trafiğe çıkmamalarını rica ediyoruz. Trafiğe çıkmak zorunda olan vatandaşlarımızın da mutlaka kış lastiği veya zincir kullanmalarını tavsiye ediyoruz.” dedi. 

Vatandaşlardan gelen talepleri de en hızlı şekilde cevap veren Belediyemiz, karla mücadele çalışmalarına hız kesmeden devam edecek.


11:17, 09.01.2015


Tomarza Belediye Başkanlığı

Şehit Tamer Gülveren Bulvarı 38900 Tomarza / KAYSERİ

+90 352 661 29 29

+90 352 661 51 13

tomarza@tomarza.bel.tr