Telefon
TOMARZA BELEDİYESİ İLETİŞİM MERKEZİ
+90 352 661 29 29
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » Tomarza Meslek Yüksek Okulu’na Hayırsever Desteği

Tomarza Meslek Yüksek Okulu’na Hayırsever Desteği

 Fotoğraf

Tomarza Arslantaş köyünde dünyaya gelen Mustafa Akıncıoğlu, yıllardır memleketinden uzak azim ve gayretle çalışarak başarılı bir iş adamı olmuştur.

Mustafa Akıncıoğlu, yıllarca özlemini çektiği memleket hasretini dindirmek, vefa borcunu ödemek, çocukluğunu yaşayamadığı memleketinde mutlu çocukların yetişmesini sağlamak, köyler de yaşanan sıkıntıların giderilmesine katkıda bulunmak, Anne ve Babasının isimlerini yaşatmak… adına özellikle eğitim alanı olmak üzere birçok hayır işlerine imza atmıştır.

Mustafa Akıncıoğlu bundan önce Üçkonak köyüne annesinin ismini verdiği “Rahime Akıncıoğlu İlköğretim Okulu”, Arslantaş köyüne kendi ismini verdiği “Mustafa Akıncıoğlu Sosyal Tesisleri”  yaptırmıştır.

Geçtiğimiz günlerde ilçemizi ziyaret eden hayırsever iş adamı Mustafa Akıncıoğlu, Erciyes Ünv. Rektörü Prof. Dr. H. Fahrettin KELEŞTEMUR, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdülhakim COŞKUN, Tomarza Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Ahmet ERDİNÇ, Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin IŞIK, Tomarza Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Yusuf TEKE, Tomarza eski Belediye Başkanı İsmet YILMAZ ve beraberlerindeki heyet ile birlikte Tomarza Meslek Yüksek Okulu’nda incelemelerde bulundular.

Yapılan incelemeler sonucunda Hayırsever iş adamı hemşerimiz Mustafa AKINCIOĞLU Tomarza Meslek Yüksek Okulun tüm iç malzemelerini, binasının iç ve dış cephelerinin tadilatını üstlenmiş ve Tomarza Meslek Yüksek Okuluna ek bina yaptırmak için Tomarza Belediyesinden arsa istemiştir.

Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin IŞIK konu ile ilgili yapmış olduğu açıklama da “Hayırsever hemşerimiz Mustafa Akıncıoğlu’na memleketimize yapmış olduğu desteklerden dolayı çok teşekkür ederim. İnşallah bugün tüm malzemelerini, tadilatını üstlendiği Tomarza Meslek Yüksek Okulun da ve sözünü verdiği ek bina da kendisi gibi başarılı ve hayırsever işadamları yetişir. Bizlerin bundan sonraki görevi hayırsever işadamlarımızın yaptırmış olduğu eserleri korumaktır. “ dedi.


00:02, 10.05.2013


Tomarza Belediye Başkanlığı

Şehit Tamer Gülveren Bulvarı 38900 Tomarza / KAYSERİ

+90 352 661 29 29

+90 352 661 51 13

tomarza@tomarza.bel.tr