Telefon
TOMARZA BELEDİYESİ İLETİŞİM MERKEZİ
+90 352 661 29 29
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » Valimiz Sayın Şerif Yılmaz'ın İlçemizi Ziyareti

Valimiz Sayın Şerif Yılmaz'ın İlçemizi Ziyareti

 Fotoğraf

   Ziyarette İl Jandarma Komutan V. Jan. Binbaşı İlhan İba, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İl Müftü Yardımcısı Lütfi Çetinkaya, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Süleyman Karadeli, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Kamil Akçadırcı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fethi Şahinoğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Özkan Kayacan, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz, İl Sağlık Müdür V. Mustafa Yılmaz, İl Genel Meclis Başkanı Sadettin Aydın, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Bayar Özsoy ile Tomarza İl Genel Meclis Üyeleri de bulundu.

   Kaymakamlığa gelişinde Kaymakam Cafer Sönmez ve İlçe Protokolü tarafından karşılanan Valimiz Sayın Şerif Yılmaz, Kaymakam Cafer Sönmez’den İlçenin eğitim, sağlık, güvenlik, ekonomik durum ve KÖYDES çalışmaları hakkında brifing aldı.

   Valimiz Sayın Şerif Yılmaz burada yaptığı konuşmada,"Bugün Develi ve Tomarza ilçelerimizde, varsa genel sorunlarla ilgili istişare ve değerlendirme yapma imkanı bulduk. Amacımız sorunları arkadaşlarımızla beraber yerinde görüp, çözüm yollarını değerlendirmek. Anadolu’nun sıcaklığını ve yakınlığını her ilçemizde görmekteyiz. İlçelerimizin alt yapı olarak çok fazla sorunları bulunmamaktadır. Bu iki ilçemiz, daha çok tarım ve hayvancılıkla geçinmektedir. Bunun yanında iki ilçemizde kabak çekirdeği yetiştirilmesine öncülük edip bölgeye getirenlere teşekkür ediyorum. Bunun yanında bizlerin de yapması gereken destek ve yardımları yoğunlaştıracağız. Ayrıca, bu bölgede sulama tesislerini kısa sürede gerçekleştirirsek, gelir artırıcı desteği de yapmış olacağız. Böylece ikinci ürün alınabilecek ve insanların geliri arttığı için bulunduğu yerde yaşamını idame ettirecek." dedi.

   Beraberindeki heyet ile Tomarza Belediyesini ziyaret eden Valimiz Sayın Şerif Yılmaz burada da Belediye Başkanı Fahrettin Işık’dan belediye hizmetleri hakkında bilgi aldı.

     Belediye ziyareti sonrası ilçeyi gezen Valimiz Sayın Şerif Yılmaz, esnafları ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

   Ardından İlçe Jandarma Karakolu'nu ziyaret eden Valimiz Sayın Şerif Yılmaz, denetleme defterini imzalayıp, İlçe Jandarma Komutan Vekili J. Kıdemli Başçavuş Şentürk Algen’den genel asayiş ile ilgili bilgi aldı.

   Son olarak Valimiz Sayın Şerif Yılmaz ve beraberindekiler İlçe Emniyet Amirliğini ziyaret ederek denetleme defterini imzaladı. İlçe Emniyet Amiri Uğur Bayrak Valimiz Sayın Yılmaz’a İlçenin asayişi ile ilgili bilgi verdi


10:47, 27.12.2012


Tomarza Belediye Başkanlığı

Şehit Tamer Gülveren Bulvarı 38900 Tomarza / KAYSERİ

+90 352 661 29 29

+90 352 661 51 13

tomarza@tomarza.bel.tr