Telefon
TOMARZA BELEDİYESİ İLETİŞİM MERKEZİ
+90 352 661 29 29
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » TOMARZA BELEDİYE BAŞKANI MEKKE’NİN FETHİ VE YENİ YIL MESAJI

TOMARZA BELEDİYE BAŞKANI MEKKE’NİN FETHİ VE YENİ YIL MESAJI

 Fotoğraf

“Asırlardan beri farklı kültür ve medeniyetleri bir arada tutan ve yaşatan birçok dilli güzel ülkemizde 2015 yılını sevinç ve üzüntüleriyle geride bırakıyoruz. 2016 yılının ülkemize ilçemize barış huzur getirmesini diliyorum. Yeni yılda, bütün enerjimizle Tomarzalı  hemşerilerimizin daha güzel, daha huzurlu, daha mutlu günlere kavuşması için, toplumun tüm kesimleriyle el ele vererek, İlçemizin gelişmesi ve kalkınmasını sağlamak, en büyük hedefimiz olacaktır.
Öte yandan dünyada yaşanan ve insanlığı derinden etkileyen olumsuzlukların da 2016 yılında yaşanmaması, ülkemizde barış, kardeşlik ve hoşgörünün hakim olması en büyük temennimizdir. Bu duygularla, tüm Tomarzalı hemşerilerimizin yeni yılını kutlar, mevcut hoşgörü, kardeşlik ve huzur ortamının gelişerek devam etmesini umut ediyor, 2016 yılının İlçemize, ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum” dedi.
Başkan IŞIK, Mekke’nin Fethi ile ilgili açıklamada ise, “Miladi yılın başlangıcı olan 1 Ocak aynı zamanda Mekke’nin Fethi’nin de yıldönümüdür. Bu fetih; dinlerini sadece Allah’a adayan ve Allah’a iman ve ibadet ettikleri için, yurtlarından ayrılmak zorunda bırakılan Efendimiz ve ashabına Allah’ın en büyük lütfüdür. Allah’u Teâlâ’nın kutlu kıldığı ve İslâm dininin merkezi olan Mekke, fetihle birlikte gerçek hüviyetine kavuşmuş, şirkten ve putperestlikten arınarak manevi bir şehir olma özelliğine kavuşmuştur. Tevhid inancı hâkimiyetini ilan etmiştir. Bu fetihten sonra diğer fetihler arka arkaya gelmiş ve İslâm, üç kıtaya hızla yayılmaya başlamıştır. İslam için çekilen hiçbir sıkıntının boşa gitmediğini ve Rabbimizin bunun karşılığında Mekke’nin fethini müyesser kıldığı gerçeği kılavuzumuz olsun. Tüm İslam âleminin Fetih yıldönümünü kutluyorum” ifadelerini kullandı.


09:43, 31.12.2015


Tomarza Belediye Başkanlığı

Şehit Tamer Gülveren Bulvarı 38900 Tomarza / KAYSERİ

+90 352 661 29 29

+90 352 661 51 13

tomarza@tomarza.bel.tr