Telefon
TOMARZA BELEDİYESİ İLETİŞİM MERKEZİ
+90 352 661 29 29
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » Gaziler Günü Kutlandı

Gaziler Günü Kutlandı

 Fotoğraf

    19 Eylül Gaziler Günü tüm yurtta olduğu gibi Tomarza'da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Tomarza Kaymakamlığı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulmasıyla başlayan tören İstiklal Marşı'nın okunması ve saygı duruşunda bulunulmasıyla devam etti. 

     19 Eylül Gaziler Günü kutlamalarına Tomarza Kaymakamı Eşref YONSUZ, Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin IŞIK, Cumhuriyet Başsavcısı M.Okan YÜZER, İlçe Jandarma Komutanı Üsttğm. Hacı GÜLMAN ve daire amirleri katıldı.

      Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Jandarma Komunanı Üsttğm. Hacı Gülman yaptı.

      Tomarza Belediye Başkanımız Fahrettin IŞIK; 19 Eylül Gaziler Günü'nün 89. yıl dönümünü gururla kutladıklarını söyledi.

'Milletlerin tarihlerinde gurur günleri vardır ama Türk Milleti'nin gurur günleri hepsinden fazladır' diyen Işık, şöyle devam etti:

'Dünya tarihinde hiçbir ülke bu kadar gururu bir arada yaşamamıştır. Türk Milletinin en önemli özelliklerinden biri de acıyı paylaşmak sevince ortak olmaktır. Şehitlerimizin ruhlarını huzurlu kılmamız için silah arkadaşları olan gazilerimize hak ettikleri değeri vererek onları her yerde onurlandırmalıyız. İç ve dış düşmanlara karşı mücadelemiz her zaman devam edecek. Dış düşmanlara ve onların içerideki işbirlikçilerine karşı şerefle vatanını korumuş, mücadele etmiş ve bu uğurda gazi olmuş tüm gazilerimizin gününü kutluyorum.'

    
 
 


17:24, 20.09.2010


Tomarza Belediye Başkanlığı

Şehit Tamer Gülveren Bulvarı 38900 Tomarza / KAYSERİ

+90 352 661 29 29

+90 352 661 51 13

tomarza@tomarza.bel.tr