Telefon
TOMARZA BELEDİYESİ İLETİŞİM MERKEZİ
+90 352 661 29 29
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » HERKES BİR GÜN YAŞLANACAK…

HERKES BİR GÜN YAŞLANACAK…

 Fotoğraf

    Devletimizin hassas olduğu ve özel kanunlar çıkardığı “Sosyal devlet” anlayışıyla yaşlılarımızı, engellilerimizi  ve çocuklarımızı sosyal güvence altına almıştır. Belediyelerin kurdukları huzurevleri ile yaşlılarımız yeniden hayat bulmaktadırlar. Hayatlarının sonbaharında rahat etmektedirler. Devletimizın bu yöndeki çıkardığı yasalar kapsamında belediyelerimizin verdiği hizmetler toplumun taktirini kazanmıştır .
         Belediye Başkanımız Fahrettin IŞIK Kültür Müdürümüz  Nermin AKSOY KARADAVUT, her zaman olduğu gibi bir gün de  yaşlı ve hastalarımızı gezerken  Pembe Teyzemizi ziyarete gittik. Tek başına yaşıyor, yemek yapamıyor evinin temizliğini yapmakta çok zorlanıyor. Gördüklerimiz karşısında çok üzüldük. Sobası var yanacak yakamıyor. zor yürüyor,  İhtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyor üçüncü bir ele muhtaç olan  yaşlımızı çocuklarının yanına gitmesi için ikna etmeye çalıştık. Üç oğlunun da çağırmasına rağmen gitmek istemedi. Huzur evinde kalmaya ikna ettik. Öncesinde Huzurevini gezdirdik, orada kalan yaşlılarla konuşturduk, sonrasında  burada kalmak istiyorum dedi. Biz de ne gerekiyorsa yaptık. Pembe Teyzemizi, huzurevine yerleştirdik. Yeni evinde yaşamaya başladı.  Artık üşümüyor sıcak yemeği var, temizliği yapılıyor  doktoru her zaman yanında Pembe Teyzemin yüzünü güldürdük hayır duasını aldık ya o bize yeter.
        Herkesin bir gün yaşlanacağını ve bu nedenle de yardıma muhtaç kalacak “Yaşlanınca bize nasıl davranılmasını istiyorsak, bizler de şimdiden yaşlılarımıza o şekilde hürmet ve saygı göstermeliyiz. Hizmetlerini ve ihtiyaçlarını eksiksiz yerine getirerek yaşlılık dönemlerini huzur ve mutluluk içinde geçirmelerine önayak olmalıyız. Dinimiz de yaşlıları ve hastaları bize emanet ediyor ve onlara hizmet etmeyi emrediyor. Bu hem dini, hem de ahlaki vazifemizdir. 
            Büyüklerimizin yaşlılar değil ulu çınarlar olduğuna inanıyoruz. Onların yaşamlarını kolaylaştırmak da bizim en temel vazifemiz. 


11:54, 12.11.2015

Haber Fotoğrafları


Tomarza Belediye Başkanlığı

Şehit Tamer Gülveren Bulvarı 38900 Tomarza / KAYSERİ

+90 352 661 29 29

+90 352 661 51 13

tomarza@tomarza.bel.tr