Telefon
TOMARZA BELEDİYESİ İLETİŞİM MERKEZİ
+90 352 661 29 29
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » TOMARZA DA İLKÖĞRETİM HAFTASI

TOMARZA DA İLKÖĞRETİM HAFTASI

 Fotoğraf

 Yavuzselim İlköğretim Okulu tarafından hazırlanan kutlama programı Tomarza Yavuzselim Okulu bahçesinde gerçekleştirildi.
Programa, Tomarza Kaymakamı Engin Uysal, Tomarza Belediye Başkan vekili Yakup Höbek, Tomarza Milli Eğitim Müdür vekili Yunis Topuz, Tomarza İlçe Emniyet Amir Serdar Göriş, okul müdürleri, bazı daire amirleri, öğrenciler ve veliler katıldı.
 Program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra, Yavuzselim İlköğretim Okulu Müdürü İbrahim Halil Akgeyik, İlköğretim Haftası programının açılış konuşmasını yaptı. Akgeyik, yeni bir eğitim öğretim yılında değerli öğretmenlere ve ülkenin geleceği çocuklarımıza başarılar diledi. Tomarza Milli Eğitim Müdür vekili Yunis Topuz her geçen yıl YGS, LYS ve TEOG sınavlarında başarının artığını belirtti.  Tomarza Kaymakamı Engin Uysal  Bildiğiniz gibi ülkemizde eğitim süresi on iki yıldır ve zorunludur. Okullarımızın açıldığı ilk haftayı, İlköğretim Haftası olarak kutluyoruz. Şu anda hepimiz, yeni bir öğretim yılına başlamış olmanın coşkusu içindeyiz. Okul bizim ikinci evimizdir. Beraber yaşamayı, sevgiyi, dostluğu ve arkadaşlığı burada öğreniyoruz. Öğrendiğimiz bilgiler yanında, oynadığımız oyunlar ve söylediğimiz şarkılarla hoşça vakit geçiriyor, ortak sevinçler paylaşıyoruz. Kendimize, ailemize, çevremize, milletimize ve insanlığa faydalı olmak, okuma - yazma öğrenmekle başlar. Daha sonra öğrendiklerimizle ise, iyiyi kötüden, doğruyu yanlıştan, bilimi hurafeden ayırır ve bugünkü dünyanın ulaştığı bilgi birikimini elde ederiz. Bilgisiz ve eğitimsiz insanlar daha çok suç işler. Bir ülkenin gelişmişlik düzeyi eğitimli insan sayısıyla ölçülür. Yeni bilgiler, yeni dostluklar, güzel günler ve aydınlık fikirlere kavuşmanız dileği ile, İlköğretim Haftanızı kutluyorum dedi. Daha sonra öğrenciler tarafından İlköğretim Haftası konulu şiir ve kompozisyonlar okundu. son olarak dördüncü sınıf öğrencileri birinci sınıf öğrencilerine çiçek vererek aramızda sizleri görmekten mutluluk duyuyoruz diyerek başarılar dilediler. Programın sonlarına doğru Tomarza Belediyesi tarafından ilköğretim okullarına satranç takımı hediye edildi 


11:12, 06.10.2015

Haber Fotoğrafları


Tomarza Belediye Başkanlığı

Şehit Tamer Gülveren Bulvarı 38900 Tomarza / KAYSERİ

+90 352 661 29 29

+90 352 661 51 13

tomarza@tomarza.bel.tr