Telefon
TOMARZA BELEDİYESİ İLETİŞİM MERKEZİ
+90 352 661 29 29
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » Tomarzalı Hayırseverden Eğitime Destek

Tomarzalı Hayırseverden Eğitime Destek

 Fotoğraf

Tomarzalı hayırsever, Eğitime Yüzde 100 Destek kampanyası çerçevesinde  9 derslikli ilköğretim okulu yaptıracağı bildirildi. Hayırsever Lütuf Ltd. Şti. sahipleri Tomarza ilçesinin Taşüstü mevkiine anneleri Zekiye Canpolat adına yaptıracağı 9 derslikli ilköğretim okulunun yapımına ilişkin protokol Vali Mevlüt Bilici'nin makamında imzalandı. 

Törene, milletvekilleri Yaşar Karayel, Ahmet Öksüzkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Ayata, Tomarza Kaymakamı Eşref Yonsuz, Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin Işık ve hayırseverler katıldı. 

Bilici, törende yaptığı konuşmada, Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası başladığından bugüne dek Kayseri'deki eğitim yatırımlarında büyük ilerleme sağlandığını söyledi.

Bir ülkenin eğitime ilişkin sorunlarını çözmesinin, kültür, sanat, bilim, teknoloji, sosyo-ekonomik alanlarda kalkınması ve üretimiyle geleceğe yön verebilmesi anlamını taşıdığını ifade eden Bilici, "Bu nedenle hayırseverlerin eğitime verdiği bu tür katkılar hiçbir zaman unutulmayacaktır. Geleceğimize yön verecek olan gençlerimizin yetişeceği bu okulları halkımıza kazandıran tüm hayırseverlerimizi kutluyor, siz hayırseverimize Tomarzalı hemşehrilerin adına teşekkür ediyorum" dedi. 

Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin IŞIK yaptığı açıklamada; "Okul bizlerin geleceğidir. İlçemize okul yaptıracak olan hayırsever hemşehrimize tüm Tomarza halkı adına teşekkür ediyorum." dedi.

Yaptırılacak olan  okulun elektrik,su ve kanalizasyon bağlantı ücretleri ile abonelik bedelleri Tomarza Belediyesi tarafından karşılanacak. Öte yandan binanın ruhsat işleri ve İnşaatın kontrollüğü Tomarza Belediyesi tarafından yürütülecek.

Okul inşaatına 2011 yılında başlanılacak olup, 2011-2012 eğitim öğretim yılı başına tamamlanacak.


00:57, 02.06.2011


Tomarza Belediye Başkanlığı

Şehit Tamer Gülveren Bulvarı 38900 Tomarza / KAYSERİ

+90 352 661 29 29

+90 352 661 51 13

tomarza@tomarza.bel.tr